Yasal Uyarı

Yasal Uyarı ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metni (KVKK)

Bu web sitesi Sağlık Bakanlığının 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında Avita Derneği tarafından  hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri sadece bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, kesinlikle hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site ayrıca reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Tanı ve tedaviler mutlaka bir hekim tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Site içeriğinin bir şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak sorumluluk ziyaretçiye aittir ve siteyi kullanmakla yasal uyarılarımızı kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka tıp doktoruna danışmalıdırlar.

Web sitenin tüm hakkı saklıdır, hiçbir şekilde ve ortamda paylaşılamaz ve çoğaltılamaz. Site sahibinden yazılı izin alınmadan siteden herhangi bir yolla alıntılanma yapılması, yayınlanması ve kullanılması yasaktır.

Web Siteyi kullananlar yasal uyarılarımızı kabul etmiş sayılırlar. Lütfen yasal uyarımızı dikkatlice sonuna kadar okuyunuz.

Web Sitesinden elde edilen veriler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılamaz. Web Site bilgilendirme amaçlı kurulmuş olup, sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi ve reçete bilgisi taşımaz. Sağlıkla ilgili yer verdiği tüm konularda öncelikle en doğru bilginin referans kaynaklardan doğrulanma sorumluluğu kullanıcıya aittir. 

Web sitede konu olarak geçen tüm yöntemler bilgi vermek amaçlı paylaşılmış olup, bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden ilgili kişiler sorumlu tutulamaz. Web Sitesine veri girilirken çeşitli standartlardan faydalanılmasına rağmen bakım standardı, tanı-tedavi rehberi oluşturma amacı taşımamaktadır. Bu yazılımı kullanan her sağlık çalışanı, belirli klinik durumlarda kullanım için uygunluğunu değerlendirmekle sorumludur. Bu web sitesi hastalıkların tanı ve tedavisinde uygulama ne olursa olsun, açıkça, dolaylı veya yasal olarak hiçbir garanti sunmamaktadır.

Bu web sitenin oluşturulmasında, değerlendirilmesinde etkili olan diğer taraflar, program geliştiricileri ve veri girişi yapanlar, hiçbir koşulda, burada belirtilen bilgilere ya da materyallere ulaşımından ya da kullanımından kaynaklanan hasar, kaza, malpraktis, her türlü morbidite ve mortaliteden ve bunlarla ilgili hiçbir olumsuz durumdan sorumlu değildir. Bu site, başka web sitelerine de erişim sağlar. Ancak, bu sitelerin içerikleri ile ilgili sorumluluk kabul etmez.

Sitemizde yayınlanan makaleler özgün bir yazı olup telif hakkı yazarlara aittir. Kopyalanarak başka mecralarda kullanılması durumunda hukuki yollara başvurulacaktır. Bununla birlikte kopyalanmadan ilgili sayfamıza link verilebilir.